Autochtoniczna gorączka krwotoczna krymsko-kongijska w Hiszpanii ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Pacjent mieszkał i pracował w Madrycie i nie podróżował za granicę. Po dowiedzeniu się, że pacjent mógł ukąsić kleszcza, lekarze rozpoczęli leczenie doksycykliną. Siódmego dnia choroby stan kliniczny pacjenta szybko się pogorszył. Miał makroskopowe krwiomocz, pogarszanie się plamistych zmian skórnych i krwiaków, piorunującą niewydolność wątroby, ciężką niewydolność oddechową, encefalopatię, hipoglikemię i ciężką kwasicę metaboliczną. Później tego samego dnia został przewieziony na oddział intensywnej terapii w Gregorio Mara.ón University General Hospital w celu oceny przeszczepu wątroby. W ciągu następnych 24 godzin pacjent miał szok dystrybucyjny, oligurową niewydolność nerek, bardzo wysoki poziom enzymów wątrobowych i utrzymującą się kwasicę metaboliczną. Wszystkie testy rutynowych infekcji były negatywne. Pacjent zmarł w dziewiątym dniu choroby. Rodzina zgodziła się na sekcję. Dane dotyczące leczenia, analiz laboratoryjnych i zmiennych klinicznych przedstawiono na rysunkach S3 i tabelach S1, S2 i S3 w dodatkowym dodatku, dostępnym wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Analiza próbek surowicy uzyskanych w szóstym i ósmym dniu choroby pacjenta wykazała odpowiednio 1,0 × 108 i 1,2 × 109 kopii wirusa na mililitr. Wirus CCHF wyizolowano za pomocą hodowli komórkowych in vitro pierwszej otrzymanej próbki osocza. W szóstym dniu choroby nie wykryto przeciwciał przeciwko wirusowi. (Szczegóły znajdują się w dodatkowym dodatku.)
Przeprowadziliśmy sekcję zwłok przy użyciu rutynowej ochrony za pomocą rękawiczek, gogli, wodoodpornych fartuchów i masek chirurgicznych. Badanie uogólnione ujawniło uogólniony obrzęk trzewny, ze znaczną ilością serohemicznego płynu puchlinowego i rozsianymi krwotokami skórnymi i trzewnymi. Wątroba była normalna zarówno pod względem wagi, jak i wielkości, z brązowawym wyglądem i zmiękczoną konsystencją. Reprezentatywne próbki zostały przetworzone i zabarwione hematoksyliną i eozyną.
Ryc. 2. Rycina 2. Wyniki sekcji Nekropsji dla Pacjenta Index.Panel A pokazuje błonę śluzową jelita grubego, w której powierzchnia i nabłonek krypty są całkowicie złuszczone (czarna strzałka) i otoczone miej- scem przez komórki apoptotyczne (żółta strzałka). Lamina propria jest zachowana (niebieska strzałka). Panel B pokazuje również śluzówkę okrężnicy. Pozostałości komórek nabłonkowych (strzałki), które najwyraźniej są apoptotyczne, zostały wylane. Nie ma stanu zapalnego. Panel C pokazuje szpik kostny lekko hipokomórkowy. Można zobaczyć wszystkie linie komórek hematopoetycznych, w tym dwa megakariocyty (strzałki). Krwotok (żółta strzałka) i obrzęk (niebieska strzałka) są również obecne. Panel D pokazuje wątrobę, z zachowanym traktem w centrum (w bieli) otoczonym przez masywną martwicę wątrobowokomórkową, przekrwienie i krwotok. Panel E pokazuje także wątrobę. Większość hepatocytów jest nekrotycznych, z cytoplazmatycznymi zmianami wakuolarnymi (strzałki). Wszystkie skrawki wybarwiono hematoksyliną i eozyną.
Nie stwierdziliśmy cytopatycznych wtrętów komórkowych lub nacieków zapalnych w żadnym z badanych narządów, a obrzęk śródbłonka nie był znaczącą cechą. Występowała olbrzymia martwica hepatocytów, z niewielką ilością wąskich obwodowych i okołościernych brzegów oraz łagodnymi zatokami sinusoidalnymi. Nie zaobserwowano przerostu komórek Kuplera ani nacieków zapalnych
[podobne: proteza szkieletowa bezklamrowa, nalewka z pigwy na spirytusie, pieprzyca siewna ]

Tags: , ,

No Responses to “Autochtoniczna gorączka krwotoczna krymsko-kongijska w Hiszpanii ad”

 1. Marlena Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: wypadanie włosów[...]

 2. Dominik Says:

  U mnie zmęczenie zazwyczaj nasilało się jesienią i zimą

 3. Accidental Genius Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu dentysta włocławek[...]

 4. Marek Says:

  Co można zrobić zanim karetka dotrze,jak takiej osobie pomóc ?

Powiązane tematy z artykułem: nalewka z pigwy na spirytusie pieprzyca siewna proteza szkieletowa bezklamrowa