Czy Anglia może przeżyć NHS cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Miesiąc miodowy może się skończyć, gdy lekarze zdają sobie sprawę z tego, jak niewygodne może być racjonowanie opieki nad pacjentami i zmniejszenie funduszy na ich lokalny szpital. Na koniec istnieje obawa, że sposób reorganizacji NHS utrudni próby osiągnięcia większej integracji usług w ramach opieki zdrowotnej i usług socjalnych – integracji, która jest niezbędna do osiągnięcia wydajnej opieki o wysokiej jakości.
Czy NHS przetrwa te wyzwania. Istnieją trzy powody do optymizmu. Po pierwsze, istnieją już przykłady przedsiębiorczych klinicystów, menedżerów i polityków pracujących razem nad reengineer ich lokalnych usług w wyobraźni. Po drugie, pomimo uzasadnionych obaw związanych z jakością niektórych usług, publiczne wsparcie dla NHS jest niezmniejszone, o czym świadczy włączenie obchodów NHS podczas ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich w lipcu ubiegłego roku i odzwierciedlone w ankietach krajowych. Publiczny entuzjazm znajduje odzwierciedlenie nie tylko w opinii większości klinicystów i menedżerów, ale także większości polityków (w tym obecnego rządu, nawet jeśli nie wszyscy jego poplecznicy). Choć jest to częściowo ideologiczne, takie wsparcie odzwierciedla stałą roczną poprawę skuteczności i bezpieczeństwa NHS obserwowaną w ostatnich latach. Po trzecie, zawierucha stanowi szansę na innowacje. Może on przynieść zbiorowe wysiłki, w ramach których odkładane są interesy frakcyjne i od dawna podejmowane są długotrwałe kontrowersyjne kwestie, takie jak zbliżanie opieki zdrowotnej i usług społecznych (nawet poprzez łączenie ich budżetów w jeden).
Chociaż niektóre wyzwania w Anglii są wyjątkowe, wiele krajów napotyka problem leżący u podstaw rosnącego popytu na opiekę dzięki stałym lub malejącym zasobom. Podobnie jak możemy się uczyć z innych systemów opieki zdrowotnej, nasze doświadczenia w ciągu kilku najbliższych lat w przeprojektowywaniu organizacji i dostarczaniu usług niewątpliwie dostarczą lekcji dla innych.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Artykuł został opublikowany 19 czerwca 2013 r. O godz.
Author Affiliations
Z Departamentu badań i polityki służby zdrowia, London School of Hygiene and Tropical Medicine, Londyn.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Sprawozdanie z dochodzenia publicznego Mid Staffordshire NHS Foundation Trust (Robert Francis, przewodniczący). Staffordshire, Wielka Brytania: Mid Staffordshire NHS Foundation Trust, luty 2013.

2. Roberts A, Marshall L., Charlesworth A. Dekada wyrzeczenia. Presja finansowa w obliczu NHS od 2010/11 do 2021/22. Londyn: Nuffield Trust, grudzień 2012 r.

3. Black N, Mays N. Publiczne zapytania do opieki zdrowotnej w Wielkiej Brytanii: solidna podstawa do tworzenia polityki. J Health Service Res Policy 2013; 18: 129-130
Crossref Medline
4. Dostawcy ratingów dla jakości: polityka warta spełnienia. Londyn: Nuffield Trust, marzec 2013.

5. Shahian DM, Wolf RE, Iezzoni LI, Kirle L, Normand S-LT. Zmienność w pomiarach śmiertelności w całym szpitalu. N Engl J Med 2010; 363: 2530-2539 [Erratum, N Engl J Med 2011; 364: 1382.]
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
Zamknij odniesienia
Artykuły cytowane (19)
Zamknij Cytowanie artykułów
Uprawnienia
Ryciny / Media
Wywiad audio
Wywiad z dr Nicholas Black o obecnym kryzysie w National Health Service w Anglii i sposobach jego rozwiązania. (22:18) Pobierz
[podobne: spondylozy, fervex ulotka, suplementy sklep katowice ]

Tags: , ,

No Responses to “Czy Anglia może przeżyć NHS cd”

 1. Nikodem Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: odchudzanie[...]

 2. Helena Says:

  Nawet się nie spodziewaliśmy się że alergia a nietolerancja

 3. Róża Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: Gliwice stomatolog[...]

 4. Helena Says:

  cukier to czysta energia

Powiązane tematy z artykułem: fervex ulotka spondylozy suplementy sklep katowice