FDA i graficzne ostrzeżenia o opakowaniach papierosów – udaremnione przez sądy

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W dniu 24 sierpnia 2012 r. W RJ Reynolds Tobacco Company przeciwko Food and Drug Administration, amerykański Sąd Apelacyjny w Dystrykcie Kolumbia orzekł, że regulacje zaproponowane przez Food and Drug Administration (FDA) nakazują zamieszczenie graficznych ostrzeżeń na papierosach paczki (patrz zdjęcie) naruszyły pierwszą poprawkę: zmusiłyby firmy do wyrażania wiadomości przeciwnika na własną monetę. Siedem miesięcy później, w dniu 14 marca 2013 r. Departament Sprawiedliwości ogłosił, że rząd nie odwoła się od tej decyzji do Sądu Najwyższego. Wyjaśniając decyzję o nie obronie przepisów, które zostały opracowane zgodnie z mandatem Kongresu na mocy ustawy o zakazie palenia tytoniu i ustawy o ograniczeniu użycia tytoniu z 2009 r., Prokurator generalny Eric Holder oświadczył, że FDA podejmie badania w celu wsparcia nowych przepisów zgodnych z Tytońem Ustawa o kontroli. Jeśli nowe ostrzeżenia graficzne, które wyłoniły się z procesu, zostały również uznane za niekonstytucyjne, będzie okazja, aby w tym czasie dokonać pełnego przeglądu Sądu Najwyższego. 1 Howard Koh, zastępca sekretarza do spraw zdrowia, opisał porażkę w ostrożnym języku : Chociaż mocno naciskaliśmy, aby etykiety z ostrzeżeniami zdrowotnymi pojawiały się na paczkach papierosów, orzeczenie DC Circuit przeciwko etykietom ostrzegawczym nie powstrzyma FDA przed szukaniem skutecznego i rozsądnego sposobu wdrożenia prawa. Najważniejsze wiadomości podkreślają odwrót administracji , zauważając, że FDA zezłomowała lub porzuciła lub została zmuszona do porzucenia żywych obrazów.
Decyzja o odwołaniu wyjaśnia, że wysiłki zmierzające do ograniczenia mowie komercyjnej w Stanach Zjednoczonych napotykają obecnie poważne ograniczenia konstytucyjne i polityczne. Sądy coraz chętniej przyznają korporacjom konstytucyjne prawa i są szczególnie niechętne ograniczaniu form komercyjnych wypowiedzi.
Adwokaci kontrolujący wyroby tytoniowe bardzo ostro zareagowali na decyzję administracji. Matthew Myers, przewodniczący Kampanii na rzecz Dzieci bez Tytoniu, wyraził rozczarowanie , ale z zadowoleniem przyjął zobowiązanie FDA do opracowania nowych ostrzeżeń, które są zgodne zarówno z orzeczeniami prawnymi, jak i prawem z 2009 r. Przewodniczący amerykańskiej organizacji Cancer Society Cancer Action Network wezwał FDA działać sprawnie , aby opracować nowe ostrzeżenia graficzne. Ani Amerykańskie Stowarzyszenie Płuc ani Amerykańskie Stowarzyszenie Zdrowia Publicznego, obaj zdecydowani zwolennicy propozycji FDA, nie wydali żadnego oficjalnego komentarza.
W przeciwieństwie do tego, kiedy sąd apelacyjny zniósł ostrzeżenia w sierpniu zeszłego roku, The Cancer Action Network stwierdziła: Jesteśmy głęboko rozczarowani dzisiejszym [orzeczeniem], które jest zwycięstwem dla Big Tobacco w jego wysiłkach mających na celu utrudnianie i opóźnianie wdrożenia nowe etykiety ostrzegawcze . Kampania na rzecz osób niepalących w branży tytoniu ogłosiła, że orzeczenie jest błędne dla nauki i prawa . American Heart Association stwierdziło, że sędziowie wyrzucili jedno z najlepszych narzędzi, jakie mamy w zakresie ograniczenia palenia. Wszystkie te grupy prosiły rząd, aby szybko przeprowadził apelację do Sądu Najwyższego. A 22 pełnomocników generalnych złożyło amicus brief popierający etykiety ostrzegawcze i broniąc emocjonalnej reakcji, na którą zostali powołani: Wpływ, na który skarżą się firmy tytoniowe, jest niczym innym, jak właściwą reakcją na przerażające – ale bezspornie dokładne – fakty o skutki zdrowotne i uzależnienie papierosów.
Co wydarzyło się między sierpniem a marcem, które uwzględnia różne odpowiedzi. Adwokaci i adwokaci opowiadają się za działaniami Departamentu Sprawiedliwości jako strategicznymi – wynikającymi z wnikliwej analizy decyzji sądu apelacyjnego i stanowiska Sądu Najwyższego w sprawie wypowiedzi handlowych
[przypisy: ceruvit junior, szczękościsk jak leczyć, pieprzyca siewna ]

Tags: , ,

No Responses to “FDA i graficzne ostrzeżenia o opakowaniach papierosów – udaremnione przez sądy”

 1. Ida Says:

  nauka i medycyna jest potrzebna

 2. Marcin Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: spalacz tluszczu[...]

 3. Sandbox Says:

  leczenie raka jądra polega na jego usunięciu

 4. Turnip King Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: odszkodowania powypadkowe[...]

 5. Dominika Says:

  Używam kwasu w kapsułkach

 6. Antonina Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu syropy niskokaloryczne[...]

 7. Nikola Says:

  Regeneracja wątroby – temat zawsze na czasie

Powiązane tematy z artykułem: ceruvit junior pieprzyca siewna szczękościsk jak leczyć