Guantanamo Bay: Strefa wolna od etyki lekarskiej cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Amerykańscy lekarze wojskowi potrzebują pomocy ze strony swoich cywilnych odpowiedników, aby wywiązać się ze swoich etycznych zobowiązań i zachować etykę zawodową. W kwietniu American Medical Association odpowiednio napisał sekretarza obrony, że przymusowe dokarmianie [kompetentnych] więźniów narusza podstawowe wartości etyczne profesji medycznej . Ale należy zrobić więcej. Uważamy, że poszczególni lekarze i grupy zawodowe powinny wykorzystywać swoją władzę polityczną, aby powstrzymać karmienie siłą, przede wszystkim dla samych więźniów, ale także dla ich kolegów. Powinni zwracać się do przywódców Kongresu, składać DOD wniosek o odstąpienie od instrukcji z 2006 r. Umożliwiających karmienie siłą i jasno stwierdzić, że żaden lekarz wojskowy nie powinien być zobowiązany do łamania zasad etyki lekarskiej. Ponadto uważamy, że lekarze wojskowi powinni odmówić udziału w jakichkolwiek działaniach, które jednoznacznie naruszają etykę lekarską. Lekarze wojskowi, którzy odmawiają wykonywania poleceń naruszających etykę lekarską, powinni być aktywnie i silnie wspierani. Organizacje zawodowe i rady ds. Licencji medycznych powinny wyraźnie zaznaczyć, że wojsko nie powinno podejmować działań dyscyplinarnych wobec lekarzy w związku z odmową wykonania czynności naruszających etykę lekarską. Jeżeli jednak wojsko dyscyplinuje lekarzy, którzy odmawiają naruszenia norm etycznych, gdy jest do tego zobowiązana, organizacje lekarzy cywilnych, przyszli pracodawcy i rady licencyjne powinny wyraźnie zaznaczyć, że działanie dyscyplinujące w tym zakresie w żaden sposób nie może zaszkodzić pozycji cywilnej poszkodowanych. Lekarz.
Guantanamo zostało opisane jako legalna czarna dziura . 3 Ponieważ coraz częściej staje się strefą wolną od etyki, uważamy, że nadszedł czas, aby lekarze podjęli konstruktywne działania polityczne, aby spróbować wyleczyć szkody i zapewnić, że cywilne i wojskowe lekarze przestrzegają tych samych zasad etyki lekarskiej.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Ten artykuł został opublikowany 12 czerwca 2013 r. I zaktualizowany 26 czerwca 2013 r. O godzinie.
Author Affiliations
Z Departamentu Zdrowia, Bioetyki i Praw Człowieka, Boston University School of Public Health i Departamentu Medycyny, Boston University School of Medicine, Boston.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Raport grupy roboczej Projektu Konstytucji dotyczącej traktowania więźniów, Waszyngton, DC: The Constitution Project, 2013.

2. Annas GJ. W najgorszym przypadku bioetyka: śmierć, katastrofa i zdrowie publiczne. Nowy Jork: Oxford University Press, 2010.

3. Annas GJ. Strajki głodowe w Guantanamo – etyka lekarska i prawa człowieka w legalnej czarnej dziurze . N Engl J Med 2006; 355: 1377-1382
Full Text Web of Science Medline
4. Crosby SS, apovian CM, Grodin MA. Uderzenia głodowe, karmienie siłą i obowiązki lekarzy. JAMA 2007; 298: 563-566
Crossref Web of Science Medline
5. Beam TE, Sparacino LR, wyd. Wojskowa etyka medyczna. Vol. 2. Washington, DC: Office of the Surgeon General, 2003.

Zamknij odniesienia
Artykuły cytowane (11)
Zamknij Cytowanie artykułów
[więcej w: i że cię nie opuszczę cda, bellapan, nadżerki w przełyku ]

Tags: , ,

No Responses to “Guantanamo Bay: Strefa wolna od etyki lekarskiej cd”

 1. Lord Nikon Says:

  Mój mąż ma dużo papryki w swojej diecie

 2. Tan Stallion Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: diabetolog[...]

 3. Stefan Says:

  moja matka jadła w życiu mnóstwo mleka

 4. Borys Says:

  [..] Cytowany fragment: olej babassu[...]

 5. Aleks Says:

  Chirurg plastyczny w czasie liftingu widzi, gdzie podano kwas hialuronowy

Powiązane tematy z artykułem: bellapan i że cię nie opuszczę cda nadżerki w przełyku