Guantanamo Bay: Strefa wolna od etyki lekarskiej

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Amerykańscy lekarze nie krytykowali szeroko polityki medycznej w obozie zatrzymań w Guantanamo Bay, który narusza etykę lekarską. Uważamy, że powinni. Działania naruszające etykę lekarską, podejmowane w imieniu rządu, dewaluują etykę medyczną dla wszystkich lekarzy. Trwający strajk głodowy w Guantanamo aż o 100 spośród 166 pozostałych więźniów stanowi poważne wyzwanie dla amerykańskiego Departamentu Obrony (DOD), aby oprzeć się pokusie wykorzystania lekarzy wojskowych do przełamania strajku poprzez karmienie siłą. Prezydent Barack Obama publicznie skomentował strajk głodowy dwa razy. 26 kwietnia powiedział: Nie chcę, aby te osoby [na strajku głodowym] umarły . W przemówieniu w dniu 23 maja w sprawie terroryzmu, prezydent powiedział: Spójrz na naszą obecną sytuację, w której jesteśmy zatrzymanymi na siłę więźniami kto jest . . . w sprawie strajku głodowego. . . . Czy to kim jesteśmy. . . . Czy to Ameryka, którą chcemy zostawić naszym dzieciom. Nasze poczucie sprawiedliwości jest silniejsze niż to. Jak powinni reagować lekarze. To, że karmienie siłą umysłowo kompetentnych głodówek łamie podstawowe zasady etyki medycznej, nie jest w poważnym sporze. Podobnie, dwupartyjna grupa zadaniowa Constitution Project w sprawie leczenia więźniów stwierdziła w kwietniu, że przymusowe karmienie zatrzymanych [w Guantanamo] jest formą przemocy, która musi się skończyć i wezwała rząd do przyjęcia standardów opieki, zasad i procedur dotyczących zatrzymanych angażuje się w strajki głodowe, które są zgodne z ustalonymi medycznymi standardami etycznymi i opiekuńczymi. 1 Niemniej jednak DOD wysłał około 40 dodatkowych personelu medycznego, aby pomóc w nakarmieniu głodowych strajkujących.
Standard etyki dotyczący zaangażowania lekarzy w strajki głodowe został prawdopodobnie najlepiej wyartykułowany przez Światowe Stowarzyszenie Medyczne (WMA) w Deklaracji Malty o strajku głodowym. Utworzone po II wojnie światowej WMA obejmuje towarzystwa medyczne z prawie 100 krajów. Pomimo swojej burzliwej historii, jego proces, przejrzystość i skład dają mu wiarygodność w zakresie międzynarodowej etyki lekarskiej, a jej oświadczenie w sprawie głodówek jest powszechnie uważane za autorytatywne. Najbardziej znanym dokumentem WMA jest Deklaracja Helsińska – wytyczne etyczne dla badań nad ludźmi. Deklaracja Malty stwierdza, że Przymusowe dokarmianie [umysłowo kompetentnych głodujących] nigdy nie jest etycznie dopuszczalne. Nawet jeśli ma to na celu przynosić korzyści, karmienie w towarzystwie gróźb, przymusu, przymusu lub używania fizycznych ograniczeń to forma nieludzkiego i poniżającego traktowania . Deklaracja Malty ma na celu ustanowienie tego samego rodzaju normy etycznej, co dokument helsiński. Lekarze nie mogą już w sposób etyczny wymuszać na psychice kompetentnych umysłowo napastników niż etycznie prowadzić badania na kompetentnych ludziach bez świadomej zgody.
Nie jest rewolucyjne stwierdzenie, że lekarze powinni działać tylko w najlepszym interesie swoich pacjentów, za zgodą ich pacjentów. W Guantanamo zasada ta jest poważnie zagrożona, ponieważ ciągła rotacja lekarzy uniemożliwia ciągłość opieki. Zaufanie do zatrzymanych zostało również nieodwołalnie uszkodzone przez historyczne zaangażowanie lekarzy w wzmożone przesłuchanie , a także poprzez użycie foteli krępujących , aby przełamać strajk masowy głodu w 2006 r.3 Lekarze mogą etycznie nie nakarmić żadnej kompetentnej osoby, ale muszą nadal zapewniać korzystną opiekę medyczną w zakresie wyrażania zgody na strajkujących głodówkami
[hasła pokrewne: uszkodzenie stożka rotatorów, bellapan, fervex ulotka ]

Tags: , ,

No Responses to “Guantanamo Bay: Strefa wolna od etyki lekarskiej”

 1. Karol Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: spa[...]

 2. Mercury Reborn Says:

  Nic nie piszą o potasie

 3. Kaja Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do psycholog katowice[...]

 4. Leon Says:

  zamiast zajadać się tabletkami przeciwbólowymi

Powiązane tematy z artykułem: bellapan fervex ulotka uszkodzenie stożka rotatorów