Koordynacja kontra konkurencja w reformie służby zdrowia ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dobrze zintegrowane sieci dostawców mogą promować skoordynowaną opiekę, która poprawia alokację zasobów opieki zdrowotnej, ale mogą one osłabić presję konkurencyjną, aby utrzymać ceny na niskim poziomie przy zachowaniu wysokiej jakości. Skoordynowane systemy mogą zatem zapewnić właściwą opiekę właściwemu pacjentowi w odpowiednim czasie, ale po niewłaściwej cenie. Konkurencyjne rynki mogą lepiej sobie radzić z utrzymaniem niskich cen, ale z dobrze udokumentowanymi wadami rozdrobnienia. Niektóre polityki, takie jak korzystanie z elektronicznej dokumentacji medycznej, mogą teoretycznie promować zarówno konkurencję, jak i koordynację, ale tylko wtedy, gdy są dobrze wdrożone – na przykład interoperacyjne środowisko technologii informacyjnej (IT) powinno promować oba, ale interoperacyjność może po prostu zablokować pacjentów w ich obecnych dostawcach lub sieciach dostawców, utrudniając lub kosztując przenieść ich zapisy, co zmniejsza konkurencję. Możliwości wygranej są ograniczone. Kluczowe polityki i ich potencjalne skutki dla koordynacji opieki zdrowotnej i środowiska konkurencyjnego. Obecny zestaw zasad dotyczących zwalczania problemów systemu opieki zdrowotnej nie zawiera jednolitego podejścia do roli koordynacji i konkurencji (patrz tabela). Po części ten brak spójności odzwierciedla fakt, że nasz system ubezpieczeniowy to naprawdę kilka różnych systemów, w tym umiarkowanie konkurencyjne prywatne rynki ubezpieczeń dla nieeleganckiej, nieprzeznaczonej populacji oraz pojedynczy rządowy płatnik, Medicare, dla osób starszych i niepełnosprawnych, które w dużej mierze płacą. dostawcy ustalają ceny według stawki za usługę. Ci dwaj płatnicy realizują obecnie różne podejścia do reformy. Ostatnia runda inicjatyw reformy Medicare skupia się na koordynacji, przy czym najlepszym przykładem są ACO. W rzeczywistości FTC zasygnalizował, że rozważy korzyści integracji w poprawie jakości przed potencjalnymi szkodami wynikającymi ze zmniejszonej konkurencji5. W sektorze prywatnym ubezpieczeniem jest obecnie zwiększanie konkurencji poprzez przejrzystość cen i skórkę w grze . dla konsumentów.
Ale ci sami lekarze i szpitale muszą sobie poradzić z obydwoma tymi systemami ubezpieczeniowymi, a ich wyniki stanowią mieszaną wiadomość dla dostawców. Co więcej, oba zestawy zasad mogą podcinać się nawzajem. Na przykład zwiększona koordynacja, z której korzystają beneficjenci Medicare, może podcinać wysiłki sektora prywatnego w celu obniżenia cen. Dodatkową komplikacją jest fakt, że każda polityka musi być oceniona w odniesieniu do obecnej praktyki w jej własnym sektorze. Na przykład promocja ACO może podciąć konkurencję poprzez konsolidację, ale może poprawić efektywność płatności, jeśli pozwoli CMS na przejście z opłaty za usługę na płatne płatności dla dostawcy (chociaż nadal będzie to kosztować zmniejszenie konkurencji, może napędzać innowacje i niższe ceny).
Co więc powinni zrobić politycy. Oferujemy trzy szerokie recepty, które mogą pomóc w znalezieniu właściwej równowagi między koordynacją a konkurencją. Po pierwsze, możemy szukać szans na wygraną, aby poprawić zarówno konkurencję, jak i koordynację. Jak wspomniano, informatyka medyczna może być przykładem takiej możliwości, jeśli jest dobrze wdrożona
[przypisy: cystis epidermalis, momederm, szczękościsk jak leczyć ]

Tags: , ,

No Responses to “Koordynacja kontra konkurencja w reformie służby zdrowia ad”

  1. Sofa King Says:

    Byłam już u dwóch dermatologów

  2. Hubert Says:

    [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: Cytrulina[...]

  3. Robert Says:

    nie musisz leżeć cały czas w łóżku chyba że faktycznie źle się czujesz

Powiązane tematy z artykułem: cystis epidermalis momederm szczękościsk jak leczyć