Koordynacja kontra konkurencja w reformie służby zdrowia cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Mogą również istnieć szanse na wygraną, w których zarówno koordynacja, jak i konkurencja mogą zostać wzmocnione bez szkody dla drugiego. Na przykład procesy kontraktowania stosowane przez CMS w ramach planów Medicare Advantage, Medicare Part D i trwałego sprzętu medycznego mają pewne aspekty konkurencyjne, ale nie w pełni wykorzystują siły konkurencji, aby promować jakość bez rezygnacji z koordynacji. Te procesy można poprawić. Po drugie, sądy i agencje regulacyjne, których zadaniem jest egzekwowanie przepisów antymonopolistycznych, mogą wyraźnie skupić się na tym kompromisie, analizując rynki opieki zdrowotnej i ubezpieczeń zdrowotnych. Po dziesięcioleciach stosunkowo nieudanych prób zapobiegania fuzjom w szpitalach, FTC ostatnio osiągnęło szereg sukcesów na tej arenie. Podobna czujność jest potrzebna w innych obszarach, szczególnie w nowej sferze ACO. Gdy zdobędziemy wgląd w przyczyny rozproszenia cen na rynkach opieki zdrowotnej, które ujawniają inicjatywy w zakresie przejrzystości, powinniśmy zbadać, czy dyspersja ta wynika nie tylko z różnic w jakości i wydajności, ale potencjalnie z zachowań antykonkurencyjnych.
Po trzecie, decydenci mogliby systematycznie przeglądać silosy, aby rozważyć skutki, jakie inicjatywa jednego sektora będzie miała dla konsumentów w innym – i ogólnie dla dostawców. Aby to osiągnąć, muszą mieć jasne zrozumienie kompromisów i interakcji między wieloma politykami i regulacjami mającymi na celu poprawę jakości i wartości. Koordynacja może sprzyjać zapewnieniu każdemu pacjentowi właściwej opieki, podczas gdy konkurencja może pomóc w utrzymaniu najniższych cen dla tej opieki. Nie jest oczywiste, z góry, jaki punkt w spektrum koordynacji i koordynacji zapewnia najwyższą wartość pod względem jakości opieki i korzyści zdrowotnych na dolara wydatków. Ale całkowite wydatki zależą zarówno od ilości, jak i ceny. Musimy ocenić wpływ netto pakietu nowych publicznych i prywatnych polis ubezpieczeniowych na cenę i ilość, biorąc pod uwagę, które strategie mogą przywrócić federalne wydatki na opiekę zdrowotną na stabilną finansowo ścieżkę.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Ten artykuł został opublikowany 14 sierpnia 2013 r. O godzinie.
Author Affiliations
Z Departamentu Polityki Zdrowotnej i Zarządzania, Harvard School of Public Health, Boston (KB); oraz Instytut Badań Społecznych, University of Michigan, Ann Arbor (HL).

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Brill S. Gorzka pigułka: dlaczego medyczne rachunki zabijają nas. Magazyn czasu. 4 marca 2013 r.

2. Gaynor M, Town R. Konkurs dla dostawców. W: Borras P, McGuire T, Pauly M, eds. Podręcznik ekonomii zdrowia. Vol. 2. Amsterdam: Elsevier, 2012: 499-637.

3. Greaney TL. Odpowiedzialne organizacje opieki – widelec na drodze. N Engl J Med 2011; 364: e1-e1
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
4. Jaeckel JA. LePage, Cascade Health Solutions i pakiet zamieszania: co to jest dyskonto. Antroprust 2010, 24: 46-51

5 Federalna Komisja Handlu. List od Markusa H. Meiera do Michaela E. Josepha, Esq. 13 lutego 2013 r. (Http://www.ftc.gov/os/2013/02/130213normanphoadvltr.pdf).

Zamknij odniesienia
Artykuły cytowane (16)
Zamknij Cytowanie artykułów
[hasła pokrewne: bellapan, momederm, proteza szkieletowa bezklamrowa ]

Tags: , ,

No Responses to “Koordynacja kontra konkurencja w reformie służby zdrowia cd”

 1. Florian Says:

  bóle podbrzusza i z boku koło biodra to glisda

 2. Weronika Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: dentysta w krakowie[...]

 3. Mindless Bobcat Says:

  Kelp nigdy nie brałam,biorę od miesiąca Hashiforte

 4. Marianna Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu suplementy dla kobiet[...]

 5. Emilia Says:

  Takie bóle nie są przyjemne

Powiązane tematy z artykułem: bellapan momederm proteza szkieletowa bezklamrowa