Lekcje z Bostonu ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Przyszło ponad 750 mieszkańców Po drugie, zdjęcia zrobione krótko po zamachach jaskrawo przedstawiają istotną rolę osób postronnych w początkowej reakcji na incydenty z udziałem masowym (patrz zdjęcie). Zamiast uciekać z miejsca zdarzenia, biegacze oderwali koszulki i albo używali ich jako opasek uciskowych, albo stosowali bezpośredni nacisk, by kontrolować krwawienie. Inne osoby znajdujące się w pobliżu odciągnęły na bok bariery wyścigowe, aby ułatwić dostęp do ofiar i ich szybkie dotarcie do miejscowych centrów urazowych. Bystanderzy i biegacze z wykształceniem medycznym zaczęli tresować ofiary. Ci odważni cywile byli prawdziwymi pierwszymi ratownikami.
Po trzecie, pozornie spontaniczne działania, które opisuje Gawande, nie miały miejsca przez przypadek. Celem dobrze przygotowanego planu katastrofy jest stworzenie ram dla działań, które należy wcześniej rozważyć. Doświadczenie pokazało, że takie ramy są niezbędne, aby zapewnić dobrze skoordynowaną reakcję na nagłe zdarzenie masowego wypadku. Dostawcy opieki zdrowotnej w Bostonie zareagowali tak, jak oni, ponieważ wiedzieli, co powinni robić. Ci, którzy nie byli wystarczająco inteligentni, by podążać za przykładem tych, którzy to zrobili. Tak działa zrytualizowany plan katastrofy.
Nie jest jasne, czy inne amerykańskie miasta, gdyby stanęły przed podobnym wyzwaniem, również by to zrobiły. W przeciwieństwie do Izraela, kraju, który ma duże doświadczenie w atakach terrorystycznych, zbyt wiele amerykańskich szpitali traktuje gotowość na wypadek katastrofy jako refleksję. Byłoby nam rozsądnie naśladować doktrynę Izraela, która podkreśla znaczenie koordynacji na szczeblu krajowym, standardowych procedur operacyjnych, ciągłego zwracania uwagi na potencjał wzrostu, unikania przepełnienia w departamencie kryzysowym, rozmieszczenia ofiar w zależności od rodzaju i ciężkości oraz częstego prowadzenia rygorystyczne ćwiczenia. Ponieważ Boston przestrzegał wielu z tych zasad, uzyskał skuteczną odpowiedź. Naszym celem musi być zapewnienie, że każde miasto w USA może zrobić to samo.5
Wreszcie reakcja Bostonu ilustruje wartość przyjęcia szerokiego podejścia do gotowości na wypadek katastrofy. W pierwszych latach po zamachach z 11 września i późniejszych atakach na wąglika, wysiłki federalnego przygotowania były zbyt wąsko ukierunkowane na bioterroryzm i broń masowego rażenia. Niedawno agencje przyjęły bardziej elastyczne podejście oparte na wszystkich zagrożeniach, czego przykładem jest Narodowa Strategia Bezpieczeństwa Zdrowia opublikowana po raz pierwszy przez Departament Zdrowia i Opieki Społecznej (DHHS) w 200.59 opublikowanym przez Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego Czwartorzędowym Przeglądzie Bezpieczeństwa Wewnętrznego w 2010 r. oraz monografia z Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorób zatytułowana Zauważmy moment: Zdolności surowe do bombardowań terrorystycznych (wydana w 2007 r., zaktualizowana w 2010 r.).
Najlepszym sposobem, w jaki szpitale mogą się przygotować, jest oparcie ich na silnych podstawach codziennej opieki zdrowotnej4. 347 milionów $ w federalnych funduszach przydzielonych do Krajowego Programu Opieki Zdrowotnej DHHS nie może samo w sobie zmienić 2,8 biliona $ na rok przemysł opieki zdrowotnej; ekonomia nie działa. Dlatego tak ważne jest, aby szpitale przeplatały wątki gotowości w codziennej rutynie.
Kiedy zastanawiamy się nad reakcją Bostonu, nie wystarczy wyliczyć, co poszło dobrze; musimy zrozumieć, dlaczego
[hasła pokrewne: fervex ulotka, spondylozy, pęcherz autonomiczny ]

Tags: , ,

No Responses to “Lekcje z Bostonu ad”

  1. Oliwier Says:

    Kolejna sprawa to otyłość na osiedlach

  2. Oliver Says:

    [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu rezonans[...]

  3. Springheel Jack Says:

    Mojej siostrze, w wieku 10 lat usunęli wyrostek

Powiązane tematy z artykułem: fervex ulotka pęcherz autonomiczny spondylozy