Od Imaging Gatekeeper do Service Provider – Transatlantic Journey ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

I to nie bez sporadycznego wyzwania – raz, na przykład, poproszono mnie o wykonanie tętnicy wieńcowej w zaintubowanym, wentylowanym pacjencie. Nie pytałem, dlaczego badanie było tak konieczne, że nie mogło czekać, aż pacjent oddycha spontanicznie; poszukiwano moich umiejętności i je wyposażyłem. Ale amerykański system opieki zdrowotnej przechodzi zmiany sejsmiczne. Eksploatacja jest kwestionowana, a nadmierne wykorzystywanie obrazu jest źle postrzegane: prowadzi do marnotrawstwa, niepotrzebnego promieniowania i niepotrzebnego niepokoju związanego z fałszywie pozytywnymi rezultatami – a więc opieki o niższej jakości. Modele płatności się zmieniają; wartość jest redefiniowana. Czy system może finansować radiologów świadczących usługi. Kto poprowadzi wymyślony marsz do niedoboru obrazowania i rozsądnie wyda rzadkie zasoby.
Niektórzy obserwatorzy mają nadzieję, że wytyczne i medycyna oparta na dowodach doprowadzą klinicystów do bardziej odpowiedniego wykorzystania obrazu. Z mojego doświadczenia wynika, że wytyczne prowadzą do więcej, a nie mniej, obrazowania. Rezydent opisany powyżej powinien poszukiwać wytycznych dotyczących równoczesnego udaru i PE u pacjenta z omdleniem; wytyczne nie definiują prawa skąpstwa w kategoriach prawdopodobieństw numerycznych. Wytyczne nie określają również progu wcześniejszego prawdopodobieństwa, poniżej którego nie należy brać pod uwagę PE – a każdy określony próg byłby różny w zależności od wieku i warunków współistniejących. Rozważ hipotetyczny próg 2%. Aby było to praktycznie użyteczne, obiektywne parametry kliniczne musiałyby konsekwentnie umieszczać pacjentów z podejrzeniem PE na jednej lub drugiej stronie progu, nie byłoby miejsca na gry, a gdy pacjenci z 1% prawdopodobieństwem zgonu z nieleczonej choroby zakrzepowo-zatorowej lekarze, którzy przestrzegali progu, musieliby być chronieni przed odpowiedzialnością.
Inną strategią jest kształcenie lekarzy o ograniczonych zasobach i kosztach alternatywnych. Strzegłem optymizmu co do sukcesu tego przedsięwzięcia – strzeżonego, ponieważ nie spotykam wielu klinicystów, którzy uważają, że ich pacjent nie jest najważniejszym pacjentem w szpitalu. Lekarze zrobią wszystko, aby sprostać potrzebom pacjentów.
To pozostawia radiologów jako naturalny wybór do zarządzania wykorzystaniem. Takie przesunięcie będzie wymagało dwóch kluczowych zmian. Bardziej oczywista jest bariera systemu motywacyjnego: nie ma nagród za zaprzeczanie badaniu obrazowania – jeden traci egzamin zwrotny i spędza czas, w którym można odczytać inne badania podlegające zwrotowi. Ale największą przeszkodą jest nastawienie do świadczenia usług. Radiolodzy nie żałują skierowania do lekarzy, aby nie zabrali ich do kogoś, kto nie będzie kwestionował ich zdolności do testowania.
Lekarze kierujący mogą sądzić, że radiologowie, którzy zazwyczaj nie widzieli pacjenta, nie powinni kwestionować trafności podejrzeń klinicznych. Jednak preautoryzacja – standardowa praktyka towarzystwa ubezpieczeniowego w zakresie zatwierdzania zaawansowanego obrazowania – obejmuje decyzje podejmowane przez personel, który nie jest bezpośrednio zaangażowany w konsultacje kliniczne. Rzeczywiście, ubezpieczyciele mogliby zaoszczędzić pieniądze, które płacą zewnętrznym agentom, aby określić stosowność obrazowania, jeśli ufają radiologom, by zarządzać wykorzystaniem.
Radiolodzy mogą opierać się odejściu ze względu na piętno związane z racjonowaniem w Stanach Zjednoczonych
[patrz też: pieprzyca siewna, pęcherz autonomiczny, zespół hipereozynofilowy ]

Tags: , ,

No Responses to “Od Imaging Gatekeeper do Service Provider – Transatlantic Journey ad”

 1. Nadia Says:

  Też podejrzewam u siebie nietolerancję laktozy

 2. Zesty Dragon Says:

  Article marked with the noticed of: sklep z odżywkami[...]

 3. Damian Says:

  brak w niej witam i mineralow, ktore sa bardzo potrzebne do funkcjonowania

 4. Marek Says:

  Article marked with the noticed of: produkty bezglutenowe[...]

 5. Chicago Blackout Says:

  Mam nadzieję że nastąpią jakieś zmiany w diagnozie

 6. Nacho Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: kolonoskop[...]

 7. Marshmallow Says:

  Brednia brednię pogania

Powiązane tematy z artykułem: pęcherz autonomiczny pieprzyca siewna zespół hipereozynofilowy