Pod namiotem medycznym w Boston Marathon ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Ludzie zwinęli się obok rannych krewnych. Opiekunowie – ratownicy medyczni, lekarze, przechodnie – padli na kolana, opiekując się ludźmi na ziemi, świadomi, że w każdej chwili może wybuchnąć obok nich kolejna bomba. Rouzier nie wiedział, jak najlepiej pomóc. Triage już się zaczęło; udzielano pierwszej pomocy. Zdjąłem pasek i położyłem go na czyjejś nodze, ale wtedy zobaczyłem, że mają już opaskę uciskową . Kiedy zobaczył kobietę z otwartym złamaniem kości piszczelowej i strzałkowej, utworzył szynę z plakatu i dwóch listewek. drewna z bariery ogrodzeniowej. Kobieta trzymała go za ramię i powiedziała: Umrę tutaj, a nikt nie będzie wiedział, kim jestem. Rouzier wziął ją za rękę i powiedział: Nie umrzesz . Później Rouzier powiedział mi, że nie może sobie przypomnieć, jak długo tam był – że nagle scena sama się złożyła, że kiedy pojazdy reagujące oczyściły teren, to było tak, jakby podróżował przez czas i nic się tam nie działo. w ogóle. Wielu opisywało ten surrealistyczny sens, że zdarzenia następowały szybko przed ich oczami, a następnie cofały się do odległego punktu zanikającego. Rouzier powiedział, że nie pamięta rannych jak prawdziwych ludzi; uważał, że jego działania były mechaniczne, a nie współczujące. Nie patrzyłem nikomu w oczy – powiedział. Zamiast tego zobaczył kończyny, nogi i rozległe rany. Ostatnia osoba, którą zobaczyłem na scenie – nigdy nie dostałem jej imienia, a ona nigdy nie dostała mojej.
Przy namiocie stałem w tłumie lekarzy, czekając na ofiary, czując się zdławiony dymem dryfującym wzdłuż Boylstona. Poprzez mgłę przybyły nosze; kiedy zobaczyłem pierwszego rannego, ogarnęły mnie mdłości. Poszkodowana kobieta – nie mogłam stwierdzić, czy była przytomna – leżała na noszach, całkowicie znosząc nogi. Krew wylewała się z tętnic jej tułowia; Widziałem rozdrobnione tętnice, żyły, poszarpane tkanki i mięśnie. Nic nie przygotowało mnie na surową fizyczność takiej nienaturalnej przemocy. Podczas pobytu widziałem nędzę, ale do tego momentu nie zrozumiałem, jak głęboko może cierpieć człowiek; Zawsze byłem chroniony przed ciężką udręką, która jest tak powszechna w wielu częściach świata.
Oczyść przejścia! , Zawołał Andersen. Przybyło kolejnych ofiar: ktoś, kogo nogi były zwęglone na czarno, inny mężczyzna o stopie pełnej metalowych odłamków, trzeci z białą kośćm prześwitującą przez udo. Patrzyłem zszokowany, jak ofiary popędzono pośrodku przejścia do karetek po przeciwnej stronie namiotu. Wielu z nas prawie nikogo nie dotknęło. Nie mieliśmy żadnych chirurgów urazowych ani dostaw produktów krwiopijnych; turnikiety już zostały zastosowane; CPR zostały już wykonane. Choć niektórzy pacjenci wymagali opatrunków, szwów i opatrunków, wielu z nas obserwowało te przechodzące ofiary w rodzaju bezmyślnego horroru, nie mając pojęcia, jak im pomóc. Kiedy zapytałem Andersena, co mogę zrobić, spojrzał na mnie smutno, potrząsnął głową i podniósł ręce.
Wróciliśmy do łóżeczek i pracowaliśmy nad pacjentami z niewielkimi obrażeniami od wybuchu, postępując zgodnie z instrukcjami, które dotarły do mikrofonu. Przesłuchanie Wykonaj badanie wtórne zbadaliśmy skrzynie i oparcia pod kątem powierzchownych ran. Obok mnie James Broadhurst, lekarz rodzinny, ponownie urodził kobietę z urazem łydki
[hasła pokrewne: proteza szkieletowa bezklamrowa, suplementy sklep katowice, szczękościsk jak leczyć ]

Tags: , ,

No Responses to “Pod namiotem medycznym w Boston Marathon ad”

 1. Filip Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: okulista dziecięcy[...]

 2. Hog Butcher Says:

  cukier to czysta energia

 3. Ludwik Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do poradnia zdrowia psychicznego poznań[...]

 4. Slow Trot Says:

  U mnie pojawił się nie jeden włókniak

Powiązane tematy z artykułem: proteza szkieletowa bezklamrowa suplementy sklep katowice szczękościsk jak leczyć