Pod namiotem medycznym w Boston Marathon cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Jedna starsza kobieta krzyknęła na mnie: Proszę, znajdź moją córkę! Czy ona przetrwała. Dwie siostry siedziały na łzach we łzach; kiedy zapytałem, czy mogę pomóc, potrząsnęli głowami. Dryfowałem między łóżkami, wstydząc się, że nie mam innych umiejętności, które mógłbym wnieść. Prawie każdy lekarz, którego widziałem, spojrzał na mnie z tym samym odrętwiałym, daremnym wyrazem twarzy. W końcu odwodnionych i oszołomionych pacjentów, którzy wypełnili łóżeczka wczesnym popołudniem, już nie było. Moja przyjaciółka Jennifer szukała jednego: Mogła być hiponatremiczna – powiedziała – ale nie wiem, gdzie poszła. Pozostali tylko personel medyczny. Pojazdy SWAT zebrały się w Dartmouth i Boylston. Syreny były ciągłe. Funkcjonariusze policji zaczęli filtrować przez wejście z psami węszącymi wzdłuż ścian. Nie było pacjentów do opieki; ofiary, które były przewożone w przejściach, znajdowały się teraz w awaryjnych zatokach lub salach operacyjnych w pobliskich szpitalach.
Ulica Boylston była pusta, dryfujący dym był jedyną wskazówką, że coś tam się stało. Później, Broadhurst przypomniał sobie podróżowanie z grupą lekarzy na Boylston Street w poszukiwaniu tysięcy biegaczy, którzy nigdy nie doszli do mety i mogliby odejść w potrzebie medycznej. Udaliśmy się w dół do Arlington do Ogrodu Publicznego. Po drugiej stronie rzeki widzieliśmy samochody ratownicze, ale nie było widać żadnych biegaczy. Wszyscy zniknęli. Nie mam pojęcia, gdzie , powiedział.
Kiedy opuściłem medyczny namiot, usłyszałem trzeci wybuch – który okazał się kontrolowaną detonacją – który wysłał nową falę strachu przez trzeszczący tłum. Dołączyłem do pieszych, idąc w stronę South Endu w moich zaroślach. Kilka osób zapytało mnie, co się stało. Nie mogłem na nie odpowiedzieć. Gdy szłam do domu, narysowałem wyraźną linię w mojej pamięci. Po jednej stronie były wydarzenia poprzedzające wybuchy, kiedy dziwiłem się funkcjonującemu namiotowi, z pacjentami starannie odseparowanymi, nawodnionymi, zabandażowanymi i rozgrzanymi. Z drugiej strony były chwile po wybuchach, kiedy wielu z nas pogrążyło się w poczuciu bezsensu, widząc ofiary, których urazy i traumy przerosły naszą zdolność do pomocy.
Broadhurst powiedział mi później: Jestem lekarzem medycyny rodzinnej. Nie wiem, jak dbać o przerażającą traumę. Zamiast tego, powiedział, siedział obok pacjentów z niewielkimi obrażeniami, którzy byli oszołomieni i szokowali psychicznie i starali się nadać pewną pozory stabilności. Spojrzał im w oczy i powiedział: Jestem lekarzem, a ja zajmę się tobą i nigdzie się nie wybieram. Teraz jesteś bezpieczny.
Wróciłem do mojego mieszkania tego wieczoru, zapisałem myśli w notatniku, ale nie czułem się lepiej. Kilka dni później, wielu profesjonalistów, którzy byli w namiocie, powiedziało mi, że wciąż nie mogą spać, przeżywanie obrazów przemocy. Z niemal doskonałą ostrością przypomniałem sobie dźwięk wybuchów i widok pierwszej kobiety, która straciła nogi. Aby przeciwdziałać takim wspomnieniom, skupiłem się na godzinach przed maratonem, kiedy sunąłem ulicą Boylston na rowerze, dzieląc drogę ze skateboarderami, biegaczami i widzami, którzy obudzili się wcześnie, aby uczcić piękno wiosennego poranka. Próbuję powstrzymać tę sensację wolności, mając nadzieję, że w jakiś niewielki sposób zmieni ona horror wydarzeń, które nastąpiły później. Nadal uważam, że bez takiej odporności, nigdy nie mielibyśmy odwagi, by odbyć kolejny maraton, wrócić do pracy lub zadbać o naszego kolejnego pacjenta.
Za oknem widziałem, że ludzie stali się niespokojni i wyprowadzali na ulice. Zamknąłem na chwilę notes i wyszedłem z mieszkania, aby dołączyć do reszty miasta.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Ten artykuł został opublikowany 23 kwietnia 2013 r. O godzinie.
Author Affiliations
Dr Jangi jest redaktorką czasopisma i szpitalnikiem w Beth Israel Deaconess Medical Center w Bostonie.

Materiał uzupełniający
Powołując się na artykuły (10)
Zamknij Cytowanie artykułów
Komentarze (22)
[więcej w: midiana ulotka, pęcherz autonomiczny, bellapan ]

Tags: , ,

No Responses to “Pod namiotem medycznym w Boston Marathon cd”

 1. Alpha Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: błędy medyczne[...]

 2. Fast Draw Says:

  Kłopoty z tarczycą to jednak są dość kłopotliwe problemy

 3. Nightmare King Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: usuwanie zębów bytom[...]

 4. Jacek Says:

  Ciekawe te informacje ale nie u nas

Powiązane tematy z artykułem: bellapan midiana ulotka pęcherz autonomiczny