Przygotuj się – Boston Maraton i imprezy masowe ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Zasoby medyczne są wystawiane w namiotach medycznych na długości 26,2 mil i obejmują lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych, ratowników medycznych i innych specjalistów. Główne cele namiotów medycznych polegają na zapewnieniu natychmiastowej opieki medycznej tym, którzy jej potrzebują, oraz unikaniu przeciążania departamentowych oddziałów ratunkowych (ED). Dostawcy pracujący w tych namiotach tradycyjnie traktowali zarówno drobne choroby, jak i poważniejsze stany kliniczne, takie jak zawał mięśnia sercowego, hiponatremia i hipertermia. Poważnie chorzy pacjenci są przewożeni do szpitali rejonowych, gdy jest to konieczne. Organizatorzy imprez i liderzy medyczni tradycyjnie używali maratonu bostońskiego jako zaplanowanego przypadku masowego wypadków i wykorzystali okazję do przetestowania protokołów i systemów reagowania na katastrofy i wszystkich uczestniczących służb bezpieczeństwa publicznego – policji, straży pożarnej, ratownictwa medycznego. (EMS), operacje w nagłych wypadkach, gotowość na wypadek klęsk żywiołowych w szpitalach oraz partnerów państwowych i federalnych.
Po uruchomieniu IED, namiot medyczny A, znajdujący się poza linią mety, został szybko przekształcony z miejsca świadczenia opieki medycznej dla chorych biegaczy do punktu odbioru wypadków, jak opisuje Jangi w swoim artykule w Perspektywie, gdzie personel EMS rozpoczął triage, szybki leczenie i obciążenie pacjentów ambulansami. Osoby ubiegające się o zasiłek chorobowy i ochotniczy personel medyczny zapewniły środki ratujące życie, w tym terapie szpiczaste, mające na celu powstrzymanie poważnego krwotoku. Jednym z ważnych wniosków lekarskich z operacji wojskowych w Iraku i Afganistanie było to, że wczesne zastosowanie opaski uciskowej u osób z ciężkimi uszkodzeniami od IED radykalnie zmniejsza śmiertelność bojowników z powodu wykrwawienia kończyn.3 Chociaż personel EMS zwykle używa opasek zaciskowych rzadko w cywilach, Boston EMS zawierał turnikiety i związane z tym szkolenie w swój protokół kontroli krwotoku na lata; od niedawna zaczęto przygotowywać się do incydentów masowo-wypadkowych z udziałem czynnych strzelców, dostosowując koncepcje z Tactical Combat Casualty Care.
Natychmiast po wybuchach Boston EMS zmobilizował także rozległą sieć łączności i innych zasobów, wzywając dostępne prywatne karetki pogotowia, aby uzupełnić swoje własne. W Boston EMS Dispatch Operations Center lekarz asystował oficerowi odpowiedzialnemu za załadunek w dystrybucji najbardziej krytycznie chorych lub czerwonych pacjentów. Wszystkie transporty sanitarne były centralnie koordynowane przez to centrum. Początkowo 30 pacjentów z czerwonymi znacznikami zostało poddanych triagacji, leczonych i transportowanych w ciągu 18 minut po eksplozji.
Boston szpitale nauczyły się również z doświadczeń innych. W erze przepełnionych ED i pełnych szpitali, w jaki sposób można szybko uzyskać zdolność przyjmowania przychodzących pacjentów. Doświadczenia innych miast nauczyły nas, że należy zająć się tym problemem. W czasie wybuchów rezerwowano miejskie sale operacyjne szpitala (OR), a większość ED była pełna. Szpital Ogólny w Massachusetts (MGH) otrzymał pięciu bardzo poważnie rannych pacjentów w bardzo szybkim tempie w pełnym ED, ale po krótkim okresie oceny i reanimacji, cała piątka została wysłana do RN, w ciągu około 8 minut od siebie nawzajem. Było to możliwe tylko dzięki istniejącym wcześniej planom, które wspierały szybki transport wielu pacjentów, którzy byli poddawani ocenie w ED do szpitali, gdzie ich ocena i opieka kliniczna były kontynuowane przez zespoły szpitali szpitalnych, oraz z powodu planów szybkiego otwarcia wielu RNO przez prowadzenie spraw w toku i mobilizowanie personelu OR
[hasła pokrewne: szczękościsk jak leczyć, trichophyton mentagrophytes, ceruvit junior ]

Tags: , ,

No Responses to “Przygotuj się – Boston Maraton i imprezy masowe ad”

  1. Crash Test Says:

    Nie bardzo zrozumialem zasade tego

  2. Crazy Eights Says:

    [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: lekarz do domu[...]

  3. Flakes Says:

    Badajcie sobie poziom potasu w organizmie

Powiązane tematy z artykułem: ceruvit junior szczękościsk jak leczyć trichophyton mentagrophytes