Przygotuj się – Boston Maraton i imprezy masowe cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

W sumie MGH otrzymało 31 pacjentów w ciągu około godziny, ale w razie potrzeby szpital mógł zakwaterować jeszcze więcej rannych ofiar. Ta odpowiedź nie byłaby możliwa bez uprzednich planów instytucjonalnych, które przewidywałyby te potrzeby. Podobnie jak skuteczne systemy urazowe koordynują reakcję i wkład niezliczonych klinicystów i specjalistów, aby skutecznie opiekować się każdym pacjentem, szpitalne systemy zarządzania kryzysowego musiały skutecznie zarządzać odpowiedzią na medyczne, emocjonalne, społeczne i inne potrzeby ofiar. Wynik odpowiedzi medycznej został częściowo przypisany niezwykle dużej liczbie szpitali klinicznych i ośrodków urazowych4: Boston ma 6 szpitali przeznaczonych do leczenia urazów dorosłych lub pediatrycznych, a wszystkie 10 szpitali mają powiązania z jednym z trzech szpitali. szkoły w mieście. Jak wskazują Kellermann i Peleg, inne przypadkowe fakty również odegrały pewną rolę – na przykład meta maratonu znajduje się w centrum, więc dystanse do wielu centrów urazowych były podobne.
Ważne jest, aby zdać sobie sprawę z tego, że reakcja w Bostonie była generalnie bardzo starannie opracowana i bardzo dobrze wyćwiczona. Plany te wiele zawdzięczają lekcjom innych osób z niefortunnej wspólnoty miast, które doświadczyły masowych ofiar zamachów. Uważamy, że szybkość i koordynacja reakcji można częściowo przypisać przeglądom doświadczeń innych miast, dostosowaniu naszych planów i wielokrotnemu szkoleniu personelu w zakresie wdrażania tych planów. W tym kontekście wydaje się szczególnie niefortunne, że amerykańskie departamenty zdrowia, szpitale i SZŚ borykają się z poważnymi ograniczeniami budżetowymi, ze względu na cięcia w środkach federalnych, które osłabią planowanie, szkolenie i działania praktyczne, które były tak ważne w budowaniu zdolności w zakresie gotowości na wypadek zagrożenia zdrowia. . Niemniej jednak, gdy szczegółowo oceniamy nasze sukcesy i porażki, spróbujemy z kolei podzielić się naszymi odkryciami z innymi.
Często mówi się, że medycyna katastrofy to wysiłek zespołowy. Musimy jednak podtrzymywać naszą orientację jako naród, aby wspólnie analizować doświadczenia, wspólnie planować i wspólnie trenować, jeśli mamy naprawdę powiedzieć, że uczymy się lekcji innych i poprawiamy naszą zdolność reagowania.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Ten artykuł został opublikowany maja 2013 r. O godzinie.
Author Affiliations
Od Massachusetts General Hospital i Harvard Medical School (PDB, AB); Harvard School of Public Health (WPB); Boston EMS, Police and Fire (LH, JH, JJ, RK, KSD); Boston Medical Center i Boston University School of Medicine (LH, JJ, RK, KSD); Boston Athletic Association (AB, PH, CT, KSD); oraz Boston Health Health Commission (JH) – wszystko w Bostonie.

Materiał uzupełniający
Referencje (4)
1. Kotz D. Po dwukrotnym sprawdzeniu zapisów, liczba ran odniesionych przez bomby zredukowana do 264. Boston Globe. 24 kwietnia 2013 r .: B3.

2. Gawande A. Dlaczego bostońskie szpitale były gotowe Nowojorczyk. 17 kwietnia 2013 r. (Http://www.newyorker.com/online/blogs/newsdesk/2013/04/why-bostons-hospitals-were-ready.html.printable=true&currentPage=all#ixzz2QwMjfM13).

3. Kragh JF Jr, Littrel ML, Jones JA, i in. Przeżycie ofiary śmiertelnej z opaską ratunkową w celu powstrzymania krwawienia z kończyn. J Emerg Med 2011; 41: 590-597
Crossref Web of Science Medline
4. Cheney K. Medical mecca Boston został wyposażony w masową traumę. POLITICO.com. 18 kwietnia 2013 r. (Http://www.politico.com/story/2013/04/boston-medical-mecca-equipped-for-mass-trauma-90228.html).

Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (53)
Zamknij Cytowanie artykułów
Komentarze (6)
[przypisy: fervex ulotka, ceruvit junior, nalewka z pigwy na spirytusie ]

Tags: , ,

No Responses to “Przygotuj się – Boston Maraton i imprezy masowe cd”

 1. Wiktor Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu dom starców[...]

 2. Capital F Says:

  Ból podbrzusza i swędzenie odbytu

 3. Natasza Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu Endermologia Wrocław[...]

 4. Klaudia Says:

  Nie wiem czemu służy ten artykuł.

 5. Nataniel Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: tabletki do ssania na gardło[...]

 6. Mikołaj Says:

  Sugeruje poczytać o nietolerancji i alergiach

Powiązane tematy z artykułem: ceruvit junior fervex ulotka nalewka z pigwy na spirytusie