Przygotuj się – Boston Maraton i imprezy masowe

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

15 kwietnia dwa improwizowane ładunki wybuchowe (IED) zostały zdetonowane w krótkim odstępie blisko linii mety w Boston Marathon, w środku gęsto upakowanego tłumu tysięcy biegaczy, rodzin, przyjaciół i widzów. Trzy osoby zginęły, a 264 zostało rannych, z ponad 20 podtrzymującymi krytycznymi obrażeniami. Jednak w obliczu tych tragicznych i przerażających wydarzeń, pomimo katastrofalnych urazów nieczęsto spotykanych w medycynie cywilnej oraz faktu, że były to pierwsze IED powodujące masowe zranienia w Stanach Zjednoczonych, ogólna odpowiedź medyczna była ogólnie uznawana za udaną. Ofiary na miejscu wybuchu otrzymały natychmiastową pomoc ratującą życie. W namiocie medycznym w pobliżu linii mety maratonu zapewniono istotną stabilizację urazów urazowych. Pacjentów szybko poddano triag i załadowano do ambulansów. W ciągu 45 minut ostatni ranny pacjent został przetransportowany ze sceny. Każdy z głównych ośrodków urazowych w mieście otrzymał w przybliżeniu taką samą liczbę ofiar poważnie rannych. Nikt, kto był transportowany do szpitala, nie zmarł.
Fakt, że nie doszło do utraty życia, można przypisać nie tylko opatrzności i niezwykłym umiejętnościom i odwadze wolontariuszy i zawodowców. Jak zauważają Kellermann i Peleg w swoim artykule na temat Perspektywy, reakcja była wcześniej możliwa dzięki wysiłkom społeczności medycznej na rzecz zbudowania i podtrzymania programów gotowości na wypadek sytuacji kryzysowych i, co być może najważniejsze, do ćwiczenia odpowiedzi na ćwiczenia i ćwiczenia.
Przez ponad dekadę kierownicy służb ratunkowych w medycznej społeczności Bostonu, podobnie jak w innych miastach, udoskonalali plany wydarzeń związanych z masowymi wypadkami. Każdego roku recenzują literaturę, aby uczyć się od innych, którzy spotkali się z takimi wydarzeniami. Na przykład w 2008 i 2009 r. W Bostonie odbyły się dwa sympozja, współorganizowane przez Centers for Disease Control and Prevention oraz Harvard School of Public Health, dotyczące planowania i reagowania na incydenty terrorystyczne. Prelegenci z Londynu, Madrytu, Bombaju i Izraela podzielili się swoimi doświadczeniami w opiece nad przytłaczającą liczbą pacjentów po masowym ataku i lekcjach, których się nauczyli. Prelegenci opisali wspólne wyzwania, takie jak poruszanie się po chaosie, który nastąpił po wybuchu i koordynacja wymiany informacji między agencjami i instytucjami odpowiadającymi. Skomentowali trudności w szybkim odstresowaniu pacjentów i najodpowiedniejszym rozdawaniu w rejonowych szpitalach. Podkreślili także wyzwania operacyjne związane z otrzymywaniem szpitali spowodowane bardzo ograniczonym czasem przygotowania.
Kierownicy awaryjni w Bostonie i liderzy medyczni wykorzystali tę wiedzę podczas planowania specjalnych wydarzeń, takich jak maraton. Ze względu na rozmiar i złożoność maratonu bostońskiego, wydarzenia, które każdego roku zazwyczaj produkuje ponad 1000 spotkań medycznych w mniej niż 6 godzin, Boston Athletic Association corocznie tworzy zespół medycznego kierownictwa specjalistów medycyny sportowej, kardiologicznej i medycyny ratunkowej i pracuje w obszarze bezpieczeństwa publicznego, zarządzania kryzysowego, szpitala i innych urzędników, aby zapewnić zasoby niezbędne do zaspokojenia przewidywanych potrzeb medycznych
[podobne: przegladarka skierowań na leczenie uzdrowiskowe, zespół hipereozynofilowy, ceruvit junior ]

Tags: , ,

No Responses to “Przygotuj się – Boston Maraton i imprezy masowe”

 1. Eliza Says:

  Article marked with the noticed of: białko[...]

 2. Gabriel Says:

  Moja babcia miała raka płuca

 3. Ewa Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: dentysta Bytom[...]

 4. Leo Says:

  Jestem w ciąży

Powiązane tematy z artykułem: ceruvit junior przegladarka skierowań na leczenie uzdrowiskowe zespół hipereozynofilowy