Sygnał w hałasie

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Po raz pierwszy usłyszałem piszczenie pompy IV po raz pierwszy w szpitalu jako student medycyny. Wysłany, by zbadać głośnego, kłótliwego pacjenta, zacząłem się martwić, gdy jego pompa IV zaczęła gorączkowo krzyczeć. Po 30 sekundach paniki i niepewności, wyciągnąłem rezydenta z hali do pokoju pacjenta, gdzie w manewrze, który mnie zszokował, ale od tego czasu stał się częścią mojego repertuaru, natychmiast uderzyła w przycisk Alarm Ciszy i kontynuowała z własną pracą. Szpitale to hałaśliwe miejsca, napad na uszy. Jako nowy gość zostałem powitany przez szereg sygnałów dźwiękowych, gwizdów i okrzyków ludzi i maszyn, każdy z osobnym programem, z których każdy był zdesperowany. Wrażenie było nieczystego, zdezorganizowanego ducha.
Kakofonia ustąpiła jednak z czasem muzyce. Miękkie strugi przybrzeżnych wind mieszały się z gadaniem na stacji pielęgniarek. Teraz łagodne tony IV dały akordy korzeni melodii wykonanej z kadencji chrapiących pacjentów i trylów dzwoniących telefonów.
Niektóre piosenki, z ich charakterystycznymi instrumentami, powtórzyły się. Sygnał monitora serca, któremu towarzyszył syk mechanicznej wentylacji, zapewniał powrót do muzyki trance na OIOM-ie. Alarmy, odsysanie i podświetlane strony wsparły główny wokal i heavy-metalowe stylizacje lidera zespołu Code Blue.
W nocy, po tym, jak kołysanka z napowietrznej zapowiedzi wyprowadziła gości ze szpitala, po tym, jak formalne i choreograficzne zespoły dnia ustąpiły miejsca improwizowanemu jazzie nocnych mieszkańców, osłony zapadłyby w ciemność i zapadła cisza. Nie w gruntownym oddziale ratunkowym, który byłby głośniejszy, bardziej zajęty i bardziej szalony, ale na oddziałach, w których po odejściu rodzin i słabnięciu oświetlenia, zarówno pacjenci, jak i personel domowy byliby pozostawieni sami sobie z własnymi sprawami. listy i ich myśli.
Cisza wywoływała chęć jej wypełnienia, a to właśnie w tych resztkowych rytmach, które często znajdowałem, przekraczałem próg pokoju pacjenta, aby zatrzymać się, usiąść, ponownie zbadać, złapać to, co przeoczyłem w ciągu dnia. Noc była czasem, by zauważyć i odnieść się do najdelikatniejszych dźwięków: subtelnej zawałości, drobnych trzasków, cichego płaczu za zasłoną po tym, jak pacjent otrzymał trudne wiadomości. Była to okazja, aby porozmawiać z moimi pacjentami, ponownie usłyszeć słowa z ich historii, porozmawiać o nowościach lub nawiązać z nimi krzyżówki, gdy spojrzałem na ich ramiona. Zacząłem zaokrąglać po raz drugi każdego dnia, po zmroku, cichą nocną muzykę, która służyła jako moja własna kołysanka, zanim wróciłem do głośnej pracy w izbie przyjęć lub ulotnej ucieczce w ciszy pokoju rozmów.
Pewnej nocy, na początku mojej rezydencji, słuchałem tupotu deszczu w oknie pokoju oddzwonienia i popijając kawę po północy, gdy pager zadzwonił. Pacjent znajdujący się bez żył – czytamy w komunikacie. Po chwili spanikowanego przeglądania listy wylogowania zdałem sobie sprawę, że oczekiwano śmierci; teraz spodziewałem się, że po raz pierwszy wymówię kogoś martwego.
Podłoga była cicha jak nocny oddział, pielęgniarki nie przejmowały się, utrzymując nocne menuety. Pokój pacjentki był nieruchomy, a jej łóżko zamieszkiwała nie kobieta, którą przed kilkoma godzinami okrążyłem, ale to, co zostawiła za sobą. Delikatny szelest prześcieradeł, szept oddechu, zadrapanie piórem w sudoku zniknęły.
Czas śmierci, 2:30 , oznajmiłem, wyraźnie, atonalnie.
Kiedy wypełniłem akt zgonu, milczenie ogarnęło stację pielęgniarską, stając się coraz gęstsze, aż nie mogłem już słyszeć deszczu.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Author Affiliations
Z Wydziału Medycyny Wewnętrznej, University of Toronto, Toronto.

Materiał uzupełniający
[podobne: pęcherz autonomiczny, szczękościsk jak leczyć, trichophyton mentagrophytes ]

Tags: , ,

No Responses to “Sygnał w hałasie”

 1. Teodor Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do depilacja[...]

 2. Patryk Says:

  Czytam i czekam, że znajdę jakieś wyjaśnienie

 3. Nicola Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: dentysta Warszawa Wola[...]

 4. Criss Cross Says:

  Wszystko na kasę chorych

Powiązane tematy z artykułem: pęcherz autonomiczny szczękościsk jak leczyć trichophyton mentagrophytes