Teprotumumab na oftalmopatię towarzyszącą tarczycy ad 9

Posted in Uncategorized  by admin
September 2nd, 2019

Teprotumumab może być również związany ze skurczami mięśni i biegunką, szczególnie u pacjentów z chorobą żołądkowo-jelitową; jednak nie ustalono żadnego powiązania mechanistycznego. Występowanie teprotumumabu w poważnych zdarzeniach niepożądanych związanych z zakażeniem Escherichia coli, splątaniem i zatrzymaniem moczu (po przerostach) wydaje się mało prawdopodobne. Małopłytkowość, niedokrwistość i zmęczenie, które zostały zgłoszone we wcześniejszych badaniach nad rakiem 22, 37 nie były obserwowane u pacjentów z oftalmopatią. W chwili pisania tego artykułu, najbardziej pouczająca próba glikokortykosteroidów w oftalmopatii porównywała trzy dawki dożylnego metyloprednizolonu, a najwyższa skumulowana dawka (7,47 g) powodowała średnie zmniejszenie o 2,7 punktu w stosunku do wartości wyjściowych w wyniku aktywności klinicznej i 0,6 mm w proptozie. Niedawne badanie wykazało, że rytuksymab nie powodował większych redukcji od wartości wyjściowej wyniku aktywności klinicznej ani proptozy niż w grupie placebo38, podczas gdy w drugim badaniu wykazano, że rytuksymab w porównaniu z dożylnym metyloprednizolonem zmniejsza wynik aktywności klinicznej od wartości klinicznie znaczący wpływ na proptozę .9 Nasze badanie, które wykazało znaczącą odpowiedź w wielu punktach końcowych w grupie placebo, podkreśla znaczenie prowadzenia podwójnie maskowanych, kontrolowanych placebo badań w oftalmopatii.
Nasz proces ma ograniczenia. Do badania włączono tylko pacjentów z aktywną chorobą o niedawnym początku, z wynikiem aktywności klinicznej 4 lub więcej. Dlatego nie oceniano potencjału teprotumumabu przy korzystaniu z łagodniejszej, mniej aktywnej lub stabilnej choroby. Dłuższa obserwacja w trwającej jeden rok kolejnej fazie badań jest konieczna do oceny trwałości odpowiedzi. Nie wykonano obrazowania orbitalnego; w związku z tym nie ma pewności, które tkanki orbitalne zostały w największym stopniu dotknięte terapią teprotumumabem. Nasze odkrycia mogą mieć wpływ na inne choroby autoimmunologiczne, takie jak reumatoidalne zapalenie stawów, w których uczestniczy IGF-IR i wykryto również aktywację przeciwciał anty-IGF-IR.17,40
Podsumowując, 24-tygodniowy kurs leczenia teprotumumabem przyniósł kliniczną korzyść pacjentom z czynną, umiarkowaną do ciężkiej oftalmopatią związaną z tarczycą, zmniejszając liczbę wyprysków i ocenę aktywności klinicznej oraz poprawiając jakość życia pacjentów.
[więcej w: ceruvit junior, pieprzyca siewna, cystis epidermalis ]

Tags: , ,

No Responses to “Teprotumumab na oftalmopatię towarzyszącą tarczycy ad 9”

 1. The Flying Mouse Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do foreverslim[...]

 2. Nel Says:

  W moim domu rodzinnym był taki zwyczaj

 3. Milan Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: zgaga[...]

 4. Błażej Says:

  Bo lubię owoce… Jeść

 5. Patryk Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu monitor cen[...]

 6. Kamil Says:

  Tętniak mózgu objawy niepozorne

Powiązane tematy z artykułem: ceruvit junior cystis epidermalis pieprzyca siewna