Teprotumumab na oftalmopatię towarzyszącą tarczycy ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 3rd, 2019

Jednak fakt, że immunoglobuliny stymulujące tarczycę nie są wykrywalne u niektórych osób z oftalmopatią13, sugeruje, że mogą one obejmować dodatkowe autoantygeny. Immunoglobuliny, które aktywują sygnalizację insulinopodobnego czynnika wzrostu I (IGF-I) (IGF-IR) wykryto u pacjentów z chorobą Gravesa-Basedowa, 14 i IGF-I synergistycznie nasila działanie tyreotropiny.15 IGF-IR jest membraną -sprzęt receptora kinazy tyrozynowej z rolą w rozwoju i metabolizmie.16 Reguluje funkcje odpornościowe, a zatem może być celowany terapeutycznie w chorobach autoimmunologicznych.17 IGF-IR jest nadekspresjonowany przez fibroblasty orbitalne18 oraz przez limfocyty T i komórki B u osób z chorobą Gravesa-Basedowa. 19,20 Tworzy kompleks sygnalizacyjny z receptorem tyreotropinowym, przez który ulega transaktywacji.18 Badania in vitro fibroblastów i fibroblastów wskazują, że przeciwciała hamujące IGF-IR mogą osłabiać działanie IGF-I, tyreotropiny, immunoglobulin stymulujących tarczycę. i immunoglobuliny izolowane od pacjentów z chorobą Gravesa-Basedowa.18,21 Obserwacje te spowodowały próbę teprotumumabu, w pełni ludzkiego hamującego IGF-IR przeciwciała monoklonalnego, znanego wcześniej jako R1507,22 u pacjentów z aktywną, umiarkowaną do ciężkiej oftalmopatią. W sierpniu 2016 r., Po przeglądzie danych z tego badania, teprotumumab otrzymał oznaczenie terapii przełomowej od Food and Drug Administration.
Metody
Strony testowe i uczestnicy
Próbę przeprowadzono w 15 ośrodkach. Pacjenci byli rekrutowani między 2 lipca 2013 r. A 23 września 2015 r. Główne kryteria włączenia były następujące: pacjenci w wieku 18 do 75 lat, z oftalmopatią, która została zdiagnozowana nie więcej niż 9 miesięcy po wystąpieniu objawów, mieli Wskaźnik aktywności klinicznej wynoszący 4 lub więcej w skali 7-punktowej (z wynikiem .3 wskazującym na aktywną oftalmopatię tarczycy) w oku ciężko dotkniętym (badaniu) i nie otrzymał leczenia chirurgicznego ani medycznego, z wyjątkiem doustne glukokortykoidy (skumulowana dawka .1 g metyloprednizolonu lub równoważnego, z sześciotygodniowym okresem wymywania).
Stężenie glukozy w surowicy u chorych na cukrzycę było dobrze kontrolowane. Pacjentki miały ujemne testy ciążowe i stosowały zatwierdzoną antykoncepcję. Wykluczono pacjentów z neuropatią nerwu wzrokowego, ciężkim uszkodzeniem powierzchni oka lub poprawioną oceną aktywności klinicznej w wysokości 2 punktów lub więcej pomiędzy badaniami przesiewowymi a wyjściowymi.
Wersja próbna
Badanie składało się z trzech faz: badania przesiewowego (2 do 6 tygodni), interwencji (24 tygodnie) i obserwacji kontrolnej (48 tygodni). Harmonogram ocen znajduje się w Tabeli S1 Dodatku Uzupełniającego, która jest dostępna wraz z protokołem badania, wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Badanie obejmowało jedną do trzech wizyt. W fazie interwencji pacjenci byli oceniani na początku badania i co 3 tygodnie przez 24 tygodnie; Skuteczność oceniano w 6, 12, 18 i 24 tygodniu. Dane z 24 tygodnia zastosowano do oceny pierwotnego i wtórnego punktu końcowego. Z wyjątkiem rzadkich przypadków, przy każdej ocenie, pacjenci byli oceniani przez tego samego okulistę, który nie był świadomy zadań grupy próbnej. Zmiana 2 punktów w 7-komponentowym wskaźniku aktywności klinicznej została uznana za istotną klinicznie.23. Ocenę prottozy za pomocą wyciętego narządu wzroku Hertel
[podobne: spondylozy, midiana ulotka, trichophyton mentagrophytes ]

Tags: , ,

No Responses to “Teprotumumab na oftalmopatię towarzyszącą tarczycy ad”

 1. Little General Says:

  ból długo się utrzymuje należy udać się do lekarza

 2. Julian Says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu dentysta bielsko[...]

 3. Lady Killer Says:

  Jak się ma zapalenie oskrzeli to trzeba leżeć cały czas w łóżku ?

 4. Adrian Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do psycholog dziecięcy poznań[...]

 5. Kornel Says:

  Dobry i rzeczowy artykuł

 6. Nel Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do okulista Pszczyna[...]

 7. Pogue Says:

  Udar mozgu, czyli wylew nie jest diagnozowany w Polsce

Powiązane tematy z artykułem: midiana ulotka spondylozy trichophyton mentagrophytes