Walczymy, jak szkolimy ad

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Rozmawiał z każdym pacjentem psychiatrycznym, uspokajał jednego pacjenta, który wierzył, że rozwój wydarzeń był jego własnym złudzeniem i współpracował z pracownikami socjalnymi, aby zidentyfikować psychospołeczne potrzeby pacjentów i ich rodzin. Zespoły rezydentów medycyny wewnętrznej rzucili się z windy i przetoczyli istniejących pacjentów z ED na inne oddziały. Chirurdzy, anestezjolodzy i ortopedzi zgłosili się do ED na służbie, szybko tworząc zespoły interdyscyplinarne.
O 14:59 zespół Bravo Pod zebrał się, by przygotować się na przychodzących pacjentów. Specjalista od spraw opieki neurologicznej, uznając, że sytuacja jest pilna, przejął opiekę nad krytycznie chorym pacjentem z krwawieniem wzgórzowym.
Administrator pielęgniarki, były major armii amerykańskiej, który pamiętał ogromną potrzebę zaopatrzenia chirurgicznego i personelu podczas imprezy masowej w Hondurasie, zebrał pulę roboczą w rejonie OR i zażądał dodatkowych materiałów.
O godzinie 15:08 przybył pierwszy przeżył.
Przez następne pół godziny szpital otrzymał 19 osób, które przeżyły. Przy wchodzeniu do pokoi pacjenci spotykali się z zespołami, które przeprowadzały badania traumatyczne, oceniając pacjentów od stóp do głów pod względem zarówno oczywistych, jak i subtelnych urazów. Resuscytacje, w tym intubacje, masywne transfuzje krwi i infuzje kwasu traneksamowego, wykonywano w czterech kapsułach ED. Pięć z 19 ocalałych wymagało natychmiastowej operacji.
W Pokoju 38 w Bravo Pod zespół pracował nad reanimacją starszego mężczyzny, tak jak robili to z ofiarami traumy na wielu nocnych zmianach w przeszłości. Ten ocalały, który przyjmował warfarynę, miał skomplikowane otwarte złamanie prawej kostki, oparzenia i liczne rany na twarzy; doznał wstrząsu krwotocznego. Lekarz z EM przeprowadził badanie podstawowe i dodatkowe. Chirurg urazowy zastosował mankiet do pomiaru ciśnienia krwi na prawym udzie pacjenta, aby kontrolować krwawienie. Drugi lekarz z EM intubował pacjenta. Chirurg plastyczny wykonał boczną kantotomię. Pielęgniarka przetaczała krew i świeżo mrożone osocze.
O godzinie 15.15 dyrektor medyczny RN skulił się z traumą i liderami ortopedii w Alpha Pod, aby skoordynować przepływ pacjentów bezpośrednio z OR, omijając obszary przedoperacyjne, tak jak ćwiczył podczas symulacji kolizji samolotów w 2007 r. Port lotniczy Logan.
O 15:30 chirurg z klatki piersiowej przeskanował każdy pokój w kapsule Bravo, przypisując personel chirurgiczny, tak jak zrobił to podczas ED w szpitalu Hadassah po wielu zamachach autobusowych w Izraelu 15 lat wcześniej.
Między 15:39 a 16:38 przybyło 7 kolejnych osób.
O 15:45, główny mieszkaniec ortopedii zabrał 33-letniego mężczyznę, którego zmasakrowane nogi zostały związane opaskami i popchnął go bezpośrednio do sali operacyjnej. Mieszkaniec przylgnął do kroków, których nauczył się w Szpitalu Ogólnym w Massachusetts, gdzie operował pacjentem, którego nogę zmasakrwano w wypadku samochodowym. Urazy, które przeżył podczas bombardowania, wymagały amputacji prawej nogi, usunięcia dużej ubytku tkanki miękkiej w lewym udzie i usunięcia odłamków, w tym dużych metalowych płytek, gwoździ i kulek.
Przez kilka następnych godzin ocaleni nadal przybywali. Nadchodzili.
Ogólnie rzecz biorąc, leczyliśmy 39 osób, które przeżyły, w wieku od 16 do 65 lat
[patrz też: proteza szkieletowa bezklamrowa, pęcherz autonomiczny, sumatryptan ]

Tags: , ,

No Responses to “Walczymy, jak szkolimy ad”

 1. Zuzanna Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: tabletki na odchudzanie[...]

 2. Klara Says:

  Popytajcie lekarzy na oddziałach onkologicznych

 3. Mikołaj Says:

  [..] Cytowany fragment: ortodonta bielsko[...]

 4. Dropkick Says:

  Ja po kilku infekcjach, które u mojego dziecka skończyły się zapaleniem oskrzeli

 5. Little Cobra Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: GH Balance[...]

 6. Pola Says:

  Boli mnie ciągle brzuch

Powiązane tematy z artykułem: pęcherz autonomiczny proteza szkieletowa bezklamrowa sumatryptan